kilovac KG 2024

Kremnické gagy

Európsky Festival humoru a satiry Kremnické gagy je originálne medzinárodné kultúrne podujatie s dlhoročnou tradíciou. Vznikol a realizuje sa od roku 1981 v krásnom historickom meste Kremnica, v geografickom strede Európy. Počas posledného augustového víkendu vyhľadáva a následne uvádza inšpiratívne diela či výkony umelcov z celého sveta. Cieľom festivalu je monitorovanie domácej a zahraničnej tvorby, výsledkom ktorej je multižánrová prehliadka umeleckého programu s dôrazom na humor, satiru a kultivovanú zábavu. Gagy oceňujú prostredníctvom Akadémie humoru najlepšie umenie daného festivalového ročníka prestížnou cenou Zlatý gunár. Rovnako poukazuje aj na aktuálne dianie v spoločnosti a udeľuje anticenu Trafená hus za niečo, nad čím aj humoristom rozum zastane. Súčasťou festivalu je tiež populárna expozícia Múzea gýča, ale aj unikátna Ulička slávnych nosov, v ktorej sú umiestnené reliéfy osobností so zmyslom pre humor, ktorí už nie sú medzi nami.
    

Kremnické Gagy

Európsky Festival humoru a satiry Kremnické gagy je originálne medzinárodné kultúrne podujatie s dlhoročnou tradíciou. Vznikol a realizuje sa od roku 1981 v krásnom historickom meste Kremnica, v geografickom strede Európy. Počas posledného augustového víkendu vyhľadáva a následne uvádza inšpiratívne diela či výkony umelcov z celého sveta. Cieľom festivalu je monitorovanie domácej a zahraničnej tvorby, výsledkom ktorej je multižánrová prehliadka umeleckého programu s dôrazom na humor, satiru a kultivovanú zábavu. Gagy oceňujú prostredníctvom Akadémie humoru najlepšie umenie daného festivalového ročníka prestížnou cenou Zlatý gunár. Rovnako poukazuje aj na aktuálne dianie v spoločnosti a udeľuje anticenu Trafená hus za niečo, nad čím aj humoristom rozum zastane. Súčasťou festivalu je tiež populárna expozícia Múzea gýča, ale aj unikátna Ulička slávnych nosov, v ktorej sú umiestnené reliéfy osobností so zmyslom pre humor, ktorí už nie sú medzi nami.
    

13:00 – 13:30

VSTUP VOĽNÝ

Otvorenie festivalu – úvodný mini ceremoniál

Areál Mestského hradu, Banícka bašta, Zámocké námestie

14:30 – 15:00

VSTUP VOĽNÝ

Vernisáž medzinárodnej karikatúry

Prehliadka tvorby karikaturistov 

Galéria NBS – Múzeum mincí a medailí, Štefánikovo námestie

15:00 – 15:40

VSTUP VOĽNÝ

Ian Deadly: The People Vs Ian Deadly (UK)

 Moderná klauniáda a interakcie s publikom

Štefánikovo námestie

15:15 – 16:05

D-Áčko Košice: Čertovská (ne)dobrota (SK)

 Rozprávka o čertovi, ktorý príliš spohodlnel

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

16:00 - 17:30

VSTUP VOĽNÝ

Workshop s Bublinou (SK)

Kreatívny workshop pre všetky zvedavé deti

Balkón Múzea mincí a medailí, Štefánikovo námestie

16:15 – 16:45

VSTUP VOĽNÝ

Marcos Masetti: Slam Dunk (IT)

Najmenší basketbal na svete a ekvilibristika s oranžovými loptičkami

Štefánikovo námestie

17:00 – 18:00

Divadlo Žihadlo: Udatná posádka (SK)

Dobrodružný príbeh troch zvieratiek na ceste po Európe

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

17:00 – 18:00

Stredoeurópske varieté

Originálny večer a výber najlepších kabaretných čísel umelcov KG2024

Kino Akropola, Ul. P. Križku

17:15 – 17:50

VSTUP VOĽNÝ

Mr Mostacho: Equilibrium (CL)

Interaktívna komediálna šou plná kaskadérskych kúskov

Štefánikovo námestie

18:00 – 18:40

VSTUP VOĽNÝ

The Gipsy Marionettist (BA)

 Marionetový príbeh z južných krajín

Nádvorie Uličky slávnych nosov, Ul. J. Kollára

18:15 – 18:50

VSTUP VOĽNÝ

Cia Palma: Second Try (BR)

Žonglérska pouličná šou temperamentného dua

Štefánikovo námestie

18:15 – 19:30

Divadlo RosArt: Solitarita (SK)

Politická komédia o integrite, tolerancii a absurdite súčasného myslenia

Mestské kultúrne stredisko, Ul. P. Križku

19:00 – 19:30

VSTUP VOĽNÝ

Fláre beás (HU)

Autentický pouličný rómsko – maďarský koncert

Štefánikovo námestie

19:15 – 20:45

Tomáš Hudák a Michael Szatmary: Konečne spolu (SK)

Dvaja komici na jednom pódiu v jedinečnej stand-up comedy šou

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

19:30 – 20:10

VSTUP VOĽNÝ

The Gipsy Marionettist (BA)

 Marionetový príbeh z južných krajín

Nádvorie Uličky slávnych nosov, Ul. J. Kollára

19:45 – 21:00

Divadlo KĽUD Kladzany: Moja žena je umelo inteľigentna (SK)

Skvelá východniarska komédia zo súčasnosti

Kino Akropola, Ul. P. Križku

21:15 – 22:45

Štúdio L+S: Náš priateľ René (SK)

Kultový divadelný zážitok v podaní Juraja Kemku a Lukáša Latináka

Šapitó Európa, Zámocké námestie

22:00 – 23:30

Sendreiovci

Cigánska tancovačka so Sendrei gypsy band

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

23:00 – 00:20

Divadlo "A" a divadlo Shanti Prievidza: N.V.Gogoľ, Ženba (SK)

Nesmrteľná klasika v podaní ochotníckeho súboru z Prievidze

Kino Akropola, Ul. P. Križku

23:55 – 02:30

Malalata KG párty (SK)

Fúzia balkan beats, gypsy music, reggae a world music

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

10:00 - 11:30

VSTUP VOĽNÝ

Workshop s Bublinou (SK)

Kreatívny workshop pre všetky zvedavé deti

Balkón Múzea mincí a medailí, Štefánikovo námestie

10:00 – 19:00

VSTUP VOĽNÝ

Červený nos: Klaunská ambulancia (SK)

Klaunská “prvá pomoc” pre návštevníkov festivalu

Scéna Floren, Štefánikovo námestie

10:15 – 11:00

Divadlo Spoza voza: Rómske rozprávky (SK)

Netradičné cigánske príbehy o vzniku sveta

Mestské kultúrne stredisko, Ul. P. Križku

10:30 – 11:05

VSTUP VOĽNÝ

Cia Palma: Second Try (BR)

 Žonglérska pouličná šou temperamentného dua

Štefánikovo námestie

11:00 – 12:00

Baláž a Hubinák (SK)

Verejná nahrávka Rádia FM

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

11:30 – 12:40

Divadlo GUnaGU: Horúci juh (SK)

Čierna komédia z prostredia slovenského juhu

Šapitó Európa, Zámocké námestie

11:30 – 12:00

VSTUP VOĽNÝ

Marcos Masetti: Slam Dunk (IT)

Najmenší basketbal na svete a ekvilibristika s oranžovými loptičkami

Štefánikovo námestie

12:00 – 12:40

VSTUP VOĽNÝ

The Gipsy Marionettist (BA)

Marionetový príbeh z južných krajín

Nádvorie Uličky slávnych nosov, Ul. J. Kollára

12:30 – 13:05

VSTUP VOĽNÝ

Mr Mostacho: Equilibrium (CL)

Interaktívna komediálna šou plná kaskadérskych kúskov

Štefánikovo námestie

13:00 – 14:20

Divadlo Komediograf: Skečmen (CZ)

Komédia o mužovi, ktorý stratil zmysel pre humor s Romanov Zachom

Kino Akropola, Ul. P. Križku

13:00 – 14:15

Bárdy & Káčer (SK)

Diplomat a novinár ľahko o tažkých témach

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

13:00 – 16:00

VSTUP VOĽNÝ

Stredoeurópsky workshop

Pouličný workshop pre celú rodinu

Scéna Floren, Štefánikovo námestie

13:30 – 14:00

VSTUP VOĽNÝ

Nos slávneho humoristu (SK)

Odhalenie umeleckého reliéfu a pocta pre Tomáša Janovica

Nádvorie Uličky slávnych nosov, Ul. J. Kollára

13:30 – 14:00

VSTUP VOĽNÝ

Fláre beás (HU)

Autentický pouličný rómsko – maďarský koncert  

Štefánikovo námestie

14:30 – 15:10

VSTUP VOĽNÝ

Ian Deadly: The People Vs Ian Deadly (UK)

Moderná klauniáda a interakcie s publikom

Štefánikovo námestie

14:30 – 15:30

VSTUP VOĽNÝ

Stratená kremnická komunita a Židovské anekdoty (SK)

Verejná nahrávka Kóšer podcastu s Mirekom Tódom

Foyer Kina Akropola, Ul. P. Križku

15:00 – 16:00

VSTUP VOĽNÝ

Improkarikatúra

Improvizované kreslenie prítomných karikaturistov

Nádvorie Uličky slávnych nosov, Ul. J. Kollára

15:00 – 15:45

NevaDivadlo: Kto sa bojí, nesmie do lesa (SK)

Rozprávka o tom, ako doktor vyliečil strašidlá

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

15:00 – 16:00

Divadlo Romathan: Úsmevné príbehy Rómov (SK)

Veselohra o socialistických strastiach aj radostiach Rómov

Mestské kultúrne stredisko, Ul. P. Križku

15:30 – 16:05

VSTUP VOĽNÝ

Cia Palma: Second Try (BR)

Žonglérska pouličná šou temperamentného dua

Štefánikovo námestie

16:00 – 17:15

Fair Play Crew: Grandsmillers (PL)

Svetová  show pre celú rodinu plná pohybu, tanca a pantomímy

Kino Akropola, Ul. P. Križku

16:00 – 17:00

VSTUP VOĽNÝ

Rómske veci (SK)

Diskusia s Darinou Mikolášovou a hosťami

Mestské kultúrne stredisko, Ul. P. Križku

16:30 – 18:00

Túlavé divadlo: Žltý kanárik (SK)

Hravo nekorektný cyklus kabaretných predstavení

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

16:30 – 17:00

VSTUP VOĽNÝ

Marcos Masetti: Slam Dunk (IT)

Najmenší basketbal na svete a ekvilibristika s oranžovými loptičkami

Štefánikovo námestie

16:45 – 17:25

VSTUP VOĽNÝ

The Gipsy Marionettist (BA)

Marionetový príbeh z južných krajín

Nádvorie Uličky slávnych nosov, Ul. J. Kollára

17:15 – 17:45

VSTUP VOĽNÝ

Fláre beás (HU)

Autentický pouličný rómsko – maďarský koncert 

Štefánikovo námestie

17:30 – 18:20

Budmerické divadlo: Milovaná moja suseda (SK)

Komediálny príbeh dvoch znepriatelených susediek na dôchodku

Mestské kultúrne stredisko, Ul. P. Križku

18:00 – 18:35

VSTUP VOĽNÝ

Mr Mostacho: Equilibrium (CL)

Interaktívna komediálna šou plná kaskadérskych kúskov

Štefánikovo námestie

18:00 – 20:25

Mestské divadlo Žilina: A je tu zas (SK)

Drsná satira o návrate Adolfa Hitlera do súčasného sveta

Šapitó Európa, Zámocké námestie

18:30 – 19:10

VSTUP VOĽNÝ

The Gipsy Marionettist (BA)

Marionetový príbeh z južných krajín

Nádvorie Uličky slávnych nosov, Ul. J. Kollára

18:45 – 19:25

VSTUP VOĽNÝ

Ian Deadly: The People Vs Ian Deadly (UK)

Moderná klauniáda a interakcie s publikom

Štefánikovo námestie

19:00 – 20:00

Ťažký týždeň (SK)

Populárna satirická relácia s Jakubom Gulíkom

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

20:00 – 20:50

Tomáš Janovic: Kráľ aforizmov (SK)

Spomienkový večer na výnimočného aforistu, básnika, glosátora

Mestské kultúrne stredisko, Ul. P. Križku

20:30 – 21:00

VSTUP VOĽNÝ

Hurajová číta Tomáša Janovica (SK)

Čítanie Lucie Hurajovej zo zbierok Tomáša Janovica

Nádvorie Uličky slávnych nosov, Ul. J. Kollára

21:00 - 22:10

Divadlo GUnaGU: Varím a verím (SK)

Nahliadnite cez fenomén jedla do histórie našich dejín

Kino Akropola, Ul. P. Križku

21:00 – 22:15

Preßburger Klezmer Band (SK)

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

Kino Akropola, Ul. P. Križku

22:30 – 23:30

Quartet DEKRU: Light Souls (UA/IT)

Svetová pantomíma a kvarteto skvelých mímov

Šapitó Európa, Zámocké námestie

22:45 – 2:30

DJ Gadjo (SK)

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

Šapitó Európa, Zámocké námestie

10:00 - 11:30

VSTUP VOĽNÝ

Workshop s Bublinou (SK)

Kreatívny workshop pre všetky zvedavé deti

Balkón Múzea mincí a medailí, Štefánikovo námestie

10:00 – 10:55

Odivo: O vlkovi, ktorý vypadol z knižky (SK)

Rozprávka so živou hudbou o túžbe niekam patriť

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

10:00 – 13:00

VSTUP VOĽNÝ

Červený nos: Klaunská ambulancia (SK)

Klaunská “prvá pomoc” pre návštevníkov festivalu

Scéna Floren, Štefánikovo námestie

10:00 – 13:00

VSTUP VOĽNÝ

Stredoeurópsky workshop

Pouličný workshop pre celú rodinu

Scéna Floren, Štefánikovo námestie

10:30 – 11:00

VSTUP VOĽNÝ

Marcos Masetti: Slam Dunk (IT)

Najmenší basketbal na svete a ekvilibristika s oranžovými loptičkami

Štefánikovo námestie

11:00 – 11:40

ZRUŠENÉ

The Gipsy Marionettist (BA)

 Marionetový príbeh z južných krajín

Nádvorie Uličky slávnych nosov, Ul. J. Kollára

11:15 – 11:45

ZRUŠENÉ

Fláre beás (HU)

Autentický pouličný rómsko – maďarský koncert 

Štefánikovo námestie

11:30 – 12:30

Takí sme boli (SK)

Program Milana Kňažka k jubileu Stanislava Štepku

Kino Akropola, Ul. P. Križku

11:45 - 12:45

Braňo Závodský a Iveta Radičová Naživo

Veci, o ktorých sa budete baviť v lete.

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

12:00 – 12:35

VSTUP VOĽNÝ

Cia Palma: Second Try (BR)

Žonglérska pouličná šou temperamentného dua

Štefánikovo námestie

12:45 – 13:25

VSTUP VOĽNÝ

Ian Deadly: The People Vs Ian Deadly (UK)

Moderná klauniáda a interakcie s publikom

Štefánikovo námestie

13:00 – 16:00

Sedmička - 7Sedem s r.o. (SK)

Populárna talkshow Eni Vacvalovej a jej hostí

Šapitó Európa, Zámocké námestie

13:00 – 13:40

Damúza: Golem (CZ)

Bábková rozprávka na motívy starých židovských príbehov

Mestské kultúrne stredisko, Ul. P. Križku

13:15– 14:15

Paper Moon Trio (SK)

Koncert piesní z 20.- 50. rokov minulého storočia

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

13:45 – 14:20

VSTUP VOĽNÝ

Mr Mostacho: Equilibrium (CL)

Interaktívna komediálna šou plná kaskadérskych kúskov

Štefánikovo námestie

14:15 - 16:05

Divadlo Part of ART: Hra o (c)itróny (SK)

Zábavný prelet historickými udalosťami  

Kino Akropola, Ul. P. Križku

14:45 – 15:15

VSTUP VOĽNÝ

Marcos Masetti: Slam Dunk (IT)

Najmenší basketbal na svete a ekvilibristika s oranžovými loptičkami

Štefánikovo námestie

15:00 – 16:00

40 hore dole (SK)

Gabo Žifčák a Juraj „Šoko“ Tabaček vo vlastnej šou

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

15:00 – 15:40

VSTUP VOĽNÝ

The Gipsy Marionettist (BA)

Marionetový príbeh z južných krajín

Nádvorie Uličky slávnych nosov, Ul. J. Kollára

15:15 – 15:45

Bence Sarkadi: The Budapest Marionettes (HU)

Slávne príbehy slávnych bábkových postáv

Mestské kultúrne stredisko, Ul. P. Križku

15:30 – 16:00

VSTUP VOĽNÝ

Fláre beás (HU)

Autentický pouličný rómsko – maďarský koncert

Štefánikovo námestie

16:15 – 17:20

VSTUP VOĽNÝ

Cia Palma: Second Try (BR)

Žonglérska pouličná šou temperamentného dua

Štefánikovo námestie

16:30 – 17:50

Michael Szatmary: Profesionálny Žid II. (SK)

Stand-up comedy špeciál

Nádvorie Čierna veža, Štefánikovo námestie

17:00 – 17:40

VSTUP VOĽNÝ

The Gipsy Marionettist (BA)

Marionetový príbeh z južných krajín

Nádvorie Uličky slávnych nosov, Ul. J. Kollára

17:15 – 17:55

VSTUP VOĽNÝ

Ian Deadly: The People Vs Ian Deadly (UK)

Moderná klauniáda a interakcie s publikom

Štefánikovo námestie

18:00 – 19:10

Divadlo Kontra: Richard Gadd - Sobík (Baby Reindeer) (SK)

Pôsobivý príbeh a predloha rekordne populárneho seriálu na Netflixe

Kino Akropola, Ul. P. Križku

18:15 – 18:50

VSTUP VOĽNÝ

Mr Mostacho: Equilibrium (CL)

Interaktívna komediálna šou plná kaskadérskych kúskov

Štefánikovo námestie

19:30 – 22:30

Radošinské naivné divadlo: Ako som vstúpil do seba (SK)

Nezvyčajný spoločný javiskový projekt RND a SĽUK-u

Šapitó Európa, Zámocké námestie

festival začne o

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU PIATOK 23. AUGUST 2024 / 13:00

    

member of EFFE - Europe for festivals - Festival for Europe

- FESTIVAL PRILETÍ ZA -

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU PIATOK 23. AUGUST 2024 / 13:00

    

member of EFFE - Europe for festivals - Festival for Europe

made with love by ADAMOVIC SEO