Hlavný partner: Festival z verejných zdrojov
podporil
Fond na podporu umenia
Spoluorganizátor:
LAUREÁT GRAND PRIX FESTIVALU 2017


Trygve Wakenshaw (NZ)

„Trig-vee“ je multi-oceňovaný majster fyzickej komédie pochádzajúci z Nového Zélandu. Študoval na prestížnej parížskej klaunskej École Philippe Gauliera. Jedinečne kombinuje pantomímu, fyzické divadlo a drzosť v štýle mladého Jima Carreyho. Momentálne žije v Prahe, ale cestuje a vystupuje po celom svete. Na Slovensku bol vystupovať po prvýkrát s dvoma predstaveniami: KRAKEN a NAUTILUS. Obe slávili veľký úspech aj na slávnom Fringe Festivale v škótskom Edinburghu (2014 a 2015) a získali ocenenia na viacerých svetových festivaloch.

Ocenenia:

Time Out Best Comedy of 2014
Edinburgh Underbelly Award 2014
New Zealand International Comedy Festival – Best Comedy 2014
Adelaide Fringe – Best Comedy 2015
Perth Fringe – Best Comedy 2015
Nautilus was nominated for a 2015 Edinburgh Fringe Fosters Comedy Award
Zlatý gunár a GRAND PRIX Kremnické gagy 2017

Viac na: www.trygvewakenshaw.net
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Európsky Festival humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY® je jedinečná medzinárodná prehliadka kultivo-vaného humoru, nezávislej satiry a zábavnej recesie s dlhoročnou tradíciou (*1981). Koná sa každý rok na konci augusta v centre stredovekého baníckeho a minciarskeho mesta Kremnica (*1328). Na 13 interiéro- vých scénach a exteriérových pódiách prezentuje svoje najlepšie produkcie cca 300 úspešných autorov, divadelníkov, hudobníkov, bábkarov, výtvarníkov, mímov, tanečníkov, klaunov, recitátorov a pouličných umelcov zo Slovenska, Českej republiky a mnohých krajín Európy. Najnovšie humoristické diela a výkony z poslednej sezóny hodnotí medzinárodná odborná porota – Akadémia humoru (*2004), ktorá v jednotlivých umeleckých žánroch udeľuje prestížnu cenu Zlatý gunár. Bohatý a pestrý program ponúka slušnú zábavu všetkým vekovým kategóriám. V neopakovateľnej atmosfére akcie relaxuje najmä mladá generácia, rodiny s deťmi, zamestnanci, manažéri, podnikatelia či turisti. Pre uvoľnenie a inšpiráciu prichádzajú do festivalovej Kremnice aj renomované osobnosti a umelci. Trojdňový happening dobrej nálady na konci leta pravidelne navštevuje niekoľko tisíc divákov z celého Slovenska i zahraničia.

GAGY objavili a pozvali (2006 – 2017)