Hlavný partner: Festival z verejných zdrojov
podporil
Fond na podporu umenia
Spoluorganizátor:

Ubytovanie

Vážení návštevníci,


starobylé banícke a minciarske mesto Kremnica s viac ako 680 ročnou históriou s radosťou víta každého návštevníka, ktorý sa v malebnom prostredí mesta alebo okolia na niekoľko dní ubytuje. Kremnica je pre oddych a poznávanie ako stvorená, turizmus je jej budúcnosťou. Ale ubytovacie a stravovacie kapacity, ktoré v meste postačujú počas bežnej sezóny, nepokryjú záujem všetkých priaznivcov dobrého humoru a kultivovanej zábavy cez festival. Pre bežného návštevníka sú možnosti prenocovania počas festivalu obmedzené aj preto, že väčšina ubytovacích kapacít v meste je rezervovaná pre cca 300 účinkujúcich umelcov a hostí. Poskytujeme Vám však takmer kompletný zoznam hotelov, penziónov a privátov s kontaktmi i charakterom ubytovania v Kremnici a okolí. Rezervované kapacity pre festivalových účastníkov sú doplnené zelenou poznámkou.

Hotel Centrál v centre mesta je už opäť otvorený, jeho celú kapacitu sme však rezervovali pre účinkujúcich a hostí festivalu. Vyšší štandard poskytuje iba hotel GOLFER. Upozorňujeme najmä na fakt, že v Kremnici a okolí je len niekoľko jednoposteľových izieb, ktoré sú zväčša dopredu rezervované. Pre návštevu festivalu sú však vhodné aj ubytovacie kapacity na blízkych Krahuliach (6 km) a najmä v neďalekom horskom stredisku Skalka (11 km), kde mesto Kremnica prevádzkuje nové RELAX-CENTRUM. Pre menej náročných je počas festivalu možné aj ubytovanie neďaleko centra na internáte SOU Internátna pre sluchovo postihnutú mládež na Kutnohorskej ul. v Kremnici, kontakt: 0905 379987, p. Schvarzová.

Veríme, že Vám nasledujúce informácie uľahčia získanie primeraného ubytovania nielen počas festivalu, ale i kedykoľvek, keď Kremnicu navštívite. Sme presvedčení, že turistické služby sa v Kremnici a okolí každým rokom zlepšujú, prbúdajú nové ubytovacie zariadenia. Prajeme Vám príjemný pobyt na festivale v Kremnici.